HOME
NOVINKY
NESSIE
ATHEA
FLYBALL
AGILITY
DOGTREKKING
TÁBORY
CESTOVÁNÍ
ŠTĚŇATA
ODCHOVY
GALERIE
VIDEA
KONTAKT
ODKAZY

Atynka & Ace


Deník štěňátek


25.6.13 61. den březosti - Atynka je stále v dobré náladě a " vcelku " . Obvod bříška nám narostl na 79 cm. Od neděle měříme dvakrát denně teplotu a zatím se stále drží na 38° C, takže prozatím zůstáváme v klidu a na miminka si musíme ještě chvíli počkat.

Porodní bedýnku vytrvale ignoruje a nejoblíbenější místo na spaní je v ložnici pod postelí. Vůbec nechápu, jak se tam s tak velkým bříškem může nacpat.

Přes den je stále aktivní, nijak zvlášť neodpočívá a míčková mánie ji neopouští. Stále se chová, jak kdyby se nic nedělo, na to - že je " tlustá " si už vlastně zvykla a baštit třikrát denně je přeci fajn :-)

Mimča si ale to samé evidentně nemyslí, házejí a melou sebou jak o život. Atynky bříško je věčně samá boule od kopajících prcků.

Tak Atynko, pěkně nám ty prcky ještě chvilku dopékej a my holt musíme ještě vydržet.
19.6.13 55. den březosti - Dle chytrých příruček by touto dobou měla fenka již jen odpočívat a připravovat se na porod. To ale u naší Atynky moc neplatí. Stále se tváří, že se nic neděje, na zahradě honí ptáky a s holkama se pořád tahá o míčky. Je úplně v pohodě a mimča zatím moc neřeší.

Také se už dočkala porodní bedýnky do které si okamžitě nanosila všechny míčky, včetně oblíbeného plyšového naší Nessie. Ta si ho tam chodí průběžně hlídat, takže máme v bedýnce nejen hromadu míčků, ale i fenky dvě. :-)

Opět jsme jí změřili a zvážili. Obvod bříška se zvětšil na 72 cm a váha na 19,8 kg.

Mimča jsou nyní již velká asi 15 cm a pořádně se hemží. Do porodu už nám moc nezbývá, vše pro Aty už máme připravené a od neděle začneme poctivě měřit teplotu, aby jsme den "D" neprošvihli. :-)

Na tomto odkazu si můžete prohlédnout pár fotek Atynky venku i doma.

Na fotkách níže je mamča Atynka v bedýnce a na spodních fotkách, jak asi nyní miminka vypadají.
border collie speedy dream border collie speedy dream

border collie speedy dreamborder collie speedy dream
5.6.13 Máme za sebou 6. týden březosti. Atynka se začala pěkně kulatit. Na bříšku jí pomalu začala vypadávat srst a cecíky se už také zvětšují. Své herecké umění dotáhla k dokonalosti, svého stavu pekelně zneužívá a omotala si okolo prstu nejen nás, ale i celou psí smečku. Dokonce i Nessie Atynce zapůjčila svůj nedotknutelný plyšový míček aniž by po ní povrčovala. Ale když má pocit, že jí nevydíme to je jiná, to jsou najednou sprinty, tahanice o míček a honění se zbytkem smečky.

Miminka by nyní měla být velká cca 6,5 cm a pomalu se začínají hýbat. Atynka tráví spoustu času ve svém oblíbeném křesle a nikoho do něj nepustí. Těhotenskou nevolností rozhodně netrpí a baští jak o život, takže jí nestačíme plnit mističku.

Opět jsme jí změřili a zvážili. Obvod bříška nám narostl na 62 cm a váha na 18,5 kg.

Na fotkách níže je mamča Atynka a na spodních fotkách, jak asi nyní miminka vypadají.
border collie speedy dream border collie speedy dream

border collie speedy dreamborder collie speedy dream
21.5.13 Dnes jsem byla s Atynkou na ultrazvuku. Na fotkách jsem viděla 5 nádherných kuliček, 3 vlevo a 2 vpravo. Paní doktorka Aty vyholila jen malý kousek chlupů na bříšku a tak jsme možná všechna štěnda neviděly a nějaké bude ještě někde schované. Výsledný počet bude překvapení a uvidíme co nám Atynka nadělí.

Jinak je Aty v pořádku, venku se tváří, že se nic neděje a pořád by chtěla lítat pro míček jak splašená. Za to doma, to je strašně "těhotná" a velký chudák, který potřebuje zvýšenou péči v podobě neustálého drbání, zvýšeného přísunu pamlsků a rozvalování se na gauči. Je to neskutečná herečka, která vás během minuty přesvědčí, že pokud nebude moct spát v posteli, ale jen v pelíšku, tak nejpozději do pěti minut umře :-)

Opět jsme jí změřili a zvážili. Obvod bříška nám narostl na 54 cm a váha na 18 kg.

Na fotkách níže vidíte naše miminka a na spodních fotkách, jak asi nyní vypadají.
border collie speedy dream border collie speedy dream

border collie speedy dreamborder collie speedy dream
27.4.13 Atynka byla podruhé nakryta Aceíkem. Krytí proběhlo v naprostém pořádku. Také jsme jí změřili a zvážili, aby jsme věděli jak nám postupem času poroste :-) Váha 17 kg a obvod bříška 48 cm. Zatím je vše v pořádku a stále řádí s celou naší smečkou.
border collie speedy dream border collie speedy dream

border collie speedy dreamborder collie speedy dream

Na fotkách níže Aceík, který u nás při krytí Atynky trávil celý víkend.

border collie speedy dreamborder collie speedy dream
26.4.13 Atynka byla nakryta Aceíkem.
25.4.13 2. progesteronový test - hladina se nám zvedla - termín krytí zítra.
23.4.13 1. progesteronový test - hladina je zatím nízká.
14.4.13 Atynka hárá !!!
speedy dream; border collie; border kolie; chovatelská stanice; chovatelská stanice border colií; border collies kennel; agility; flyball; kovaříková; kovarikova; welpen; puppies